KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13095260
nr 1309 5260
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Oljemålning, Figurer. Signerad, daterad 1966. Olja på duk, 60x79 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 24 februari 2020
kl 20:07:30
1.600 kr
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko